Gelişen teknoloji dört bir yanımızı sarmış durumda. Ama bizler teknolojiyle sadece ürün kullanımı noktasında temas sağlıyoruz. Bunu değiştirmek o ürünün üretilmesini, alt yapısını, tasarımını ve programlanmasını bilmekle olur. Günümüzde artık tüm sektörlerde bilgisayarlar kullanılıyor. Hatta artık tüm eşyalar yavaş yavaş mikro denetleyiciler ile akıllı hale geliyor. Televizyonlardan akıllı evlere, otomobillerden trafik ışıklarına, sürücüsüz çalışan metrolardan kahve makinelerine kadar artık tüm eşyalar programlarla yani kodlarla kontrol edilebilir hale gelecekler. “4. Endüstri Devrimi” ile birlikte dünya değişiyor. Bu dünyaya hem bireysel hem toplumsal ayak uydurabilmemiz ve öğrencilerin geleceğe hazır olmaları için tüm öğretmenlere büyük sorumluluklar düşüyor.

Biz de okullarda ve eğitim kurumlarında öğretmenlerin öğrencilerine teknoloji ile temaslarını sağlıklı bir düzleme nasıl taşıyabilirler sorusuna cevap olarak bu eğitimi düzenledik. Kodlama bilmenin önemini ve gelecekte ne kadar gerekli olduğunu, kullandığımız teknolojik araçların kodlamayla nasıl çalıştığını, algoritmik düşünmenin ne olduğunu, öğrencilere kodlamayı nasıl ve hangi programlarla öğretileceğini anlatan bir eğitim planladık. Bu eğitimden sonra öğretmenler sadece bilgisayar ile hem öğrencilerine bu teknolojiyi öğreterek onları tüketmekten daha çok üretmeye teşvik edebilecekler hem de  oyun, animasyon, mobil uygulamaya ve ardiuno kodlamayı öğretebilecekler.

Eğitime kodlamayı okulunda öğrencilerine öğretmek isteyen tüm öğretmen, öğretmen adaylarını ve Kodlamayı öğrenmek isteyen herkesi bekliyoruz.

 

Eğitim İçeriği

Kodlama nedir? Gelecekte kodlama.

Bilgisayar çalışma mantığı nedir?

Kodlama için bilinmesi gereken temel kavramlar.

Algoritma mantığı ve algoritmik düşünme.

Bloklarla çalışmak

Google Blockly

Scratch

code.org

Appinvertor

Arduino kodlama(sanal) başlangıç.

 

Tarih: 5 Kişilik grup oluştuğunda eğitim başlar.

Saat:Toplam 20 saat

Ücret:350 TL

Gerekli malzeme:Taşınabilir Bilgisayar ve Mouse

Sertifika:Öğretmenler Eğitim sonunda, %70 devam oranını sağlarlarsa Katılım Sertifikası alırlar. Ders sırasında yapılacak uygulama sınavlarından alınan notların ortalaması 60 ve üzeri olursa başarı sertifikası alırlar.

Tel: 0505 065 45 46

Adres:Küçük Çamlıca Mah. Moda Sk. No:9 Üsküdar/İST. (Başvuru ve Eğitimin Yapılacağı Yer)

Başvuru Formu

To Top