TEKNOKAMP Bahar Dönemi

Hobilim Akademi ve Öncü Eğitimciler 2 Mart-25 Mayıs 2019 Tarihleri arasında 13 hafta boyunca çocuklara teknoloji dolu bir program sunuyor. 8-14 yaş grubundaki çocuklar geleceğin teknolojisiyle tanışıp onu geliştirmeyi öğrenecekler. “Kendin Yap” mantığına dayanan Maker Hareketi temelinde tasarlanmış atölyelerle Kodlamadan 3D tasarıma, Sanal gerçeklikten(VR) Artırılmış gerçekliğe(AR), 3D yazıcıdan Robotiğe Makey Makey projelerinden Akıl oyunlarına eğlenceli bir sürü atölye çocukları bekliyor. STEM eğitim mantığına göre dizayn edilmiş müfredat ve programımızla öğrencilerimiz bilim dallarını eğlenceli şekilde keşfederken geleceğin mesleklerine daha da hazırlıklı hale gelecekler. Sanatı da unutmadık; artık günümüzde sanat, teknoloji ile daha da geniş bir yelpazeye ulaşmışken teknosanat içerikli projeler üreten öğrencileri de bekliyoruz.

Teknolojinin, tüketen değil üreten bir nesil için öğrenilmesi ve verimli kullanılması gerekir. Çocuklar bilgisayarları, tabletleri, akıllı telefonları sadece oyun için kullanmaktan vazgeçip teknolojiyi en verimli nasıl kullanacaklarını öğrenecekler. Meraklı, üretken, yaratıcı, hayal gücü yüksek, geleceğin toplumuna hazır, teknolojiyle üretmeyi bilen çocukların geleceğine inanan herkesi “TeknoKamp Bahar Dönemine Bekliyoruz.” a bekliyoruz.

Robotik:

  • Mekanik Sistemler: Eğitime özel olarak geliştirilmiş mekanik kitler ve yine çocuklara özel olarak geliştirilmiş programlar sayesinde öğrenciler mekanik sistemleri ve gerçek aksamları öğrenip irdeleyecekler hatta kendi basit mekanik sistemlerini üretecekler.
  • Elektronik: Öğrenciler Arduino ve elektronik elemanları yani motorlar, sensörler, devreler vs nasıl bağlanır ve kurulur detaylı bir şekilde öğrenecekler, elektrikli aletlerin çalışma mantığını keşfedecekler. Keni elektrik devrelerini yapabilecekler.
  • Kodlama: Öğrencilerimiz Arduino’yu kodlamayı öğrenecekler ve kendi robotlarını kodlayabilecekler, bloklarla kodlamayı iyi bir şekilde öğrenip,  gerçek anlamda arduino kodlamayı öğrenecek ve kendi projelerini üretebilecekler.

Sanal Gerçeklik: Çocuklar VR teknolojisini kullanımını öğrenecek, Kendi vr uygulamalarını geliştirmeye çalışacaklar.

Artırılmış Gerçeklik: Öğrencilerimiz Akıllı telefonla veya tabletle artırılmış gerçekliği nasıl kullanacaklarını öğrenecekler. Tasarım yapacak, kendi uygulamalarını geliştirmeye çalışacaklar.

3D Tasarım: Çocuklar basit tasarımların yanı sıra öğrencilerimiz kendi robotlarını tasarlayabilecekler. Hata gündelik hayatta kullandıkları bazı eşyaların eksik parçalarını tasarlayıp eksiklikleri tamir edebilecekler. Sorunlara çözüm üretebilecekler.

3D Yazıcı: Bu atölyede öğrencilerimiz 3D yazıcıların çalışma prensiplerini öğrenip kendi tasarımlarını basabilecekler. 3D yazıcı ayarlarını detaylı öğrenip kendileri kullanabilecekler.

Makey Makey: Günlük hemen hemen her nesneyi dokunmatik yüzeye çeviren bu aletle öğrencilerimiz hayal gücünü kullanarak kendi projelerini yapabilecek. Kendi müzik aletini, kendi oyun kolunu, hatta kendi kutu oyunlarını tasarlayıp bunu sunabilecekler.

Akıl Oyunları: Akoyaka Games’in kutu oyunlarıyla aklını oynatmanın en eğlenceli yollarını öğrenecekler.

Tarih: 2 Mart – 25 Mayıs (her hafta sonu cumartesi)

Saat: 10:00-13:30 (5 Ders) Toplam 65 ders saati.

Ücret: Aylık 350 ₺ (3 ay toplam 1050 ₺) Peşin ödemelerde indirim uygulanır. Kardeş indirimi mevcuttur.

 

Önemli:  (Öğrenci kendi temin edecektir.)

  • Kamp boyunca Laptop, bazı atölyeler için ise akıllı telefon veya tablet gerekmektedir. Öğrenci kendi temin edecektir.
  • Eğitim Sürecinde Arduino gelişmiş kit kullanılacaktır. Bunu öğrenci kendi temin edecektir.
  • Öğrencinin arduino kiti var ise sadece eksikler alınır.

Adres: Küçük Çamlıca Mah. Moda Sk. No:9 Üsküdar

Tel: (505) 065 45 46

Mail: info@hobilimakademi.com

www.hobilimakademi.com

Başvuru Formu

To Top