SIKÇA SORULAN SORULAR

24 Haziran – 19 Temmuz

Hafta içi 5 gün.

10:00 – 16:20 (Toplam 160 ders saati + kamp ve gözlem günü)

ÜCRETLENDİRME

1500 ₺ (öğle yemeği dahil değil)

4 haftalık program ücreti 1500₺
2 haftalık Program ücreti 1000₺

Kardeş İndirimi ve Erken Kayıt İndirimi detayları alttadır

350 ₺ (İsteyen öğrenci için)

Erken Kayıt Avantajı’nda kurs ücreti üzerinden  %25 indirim uygulanır.

İndirim Avantajlarında sadece Tek Bir avantajdan faydalanılabilir.

Kardeş İndirimi kurs ücreti üzerinden  %40 olarak uygulanır.

İndirim Avantajlarında sadece Tek Bir avantajdan faydalanılabilir.

ATÖLYELER

Ahşap Atölyesi: Ahşap Tasarım Atölyesi, MEB tarafından hazırlanan yeni öğretim programlarının amaçladığı beceri temelli eğitim anlayışa tam destek sağlar. Bu program içerik ve uygulama esasları itibariyle bireye, tüketime dayalı yaşam alışkanlıklarından sıyrılıp üretime katkı sağlamanın önemini fark ettirir. Ahşap Tasarım Atölyesi hem bireysel hem de iş birliğine dayalı çalışma alışkanlıklarını pekiştirir. Ahşap Tasarım Atölyesi ince ve kaba motor becerileri ile el göz koordinasyonunu geliştirir. Ahşap Tasarım Atölyesi zihinsel ve duygusal gelişime katkı sağlar. Atölye çalışmaları boyunca birey, bilgiyi tecrübeye dayalı edinirken beceriyi de uygulayarak kazanır. Böylece eğitimin yaşamsal ve anlamlı karşılığını keşfeder.

Arkeoloji Atölyesi: Çocuklar Arkeoloji nedir? Ne işe yarar? Kullanılan aletler hangileri ve nasıl kullanılır? Sorularına cevap veren teorik eğitimin yanında onlar için tasarlanmış kazı alanında uygulama çalışması da yapacaklar. İskeletler, çömlekler, el aletleri, yazılı tabletler gibi kalıntılar arayacaklar. Bulunutuları birleştirecekler, sınıflandıracaklar, arşivleyecekler ve müzeye koyacaklar. Böylelikle dinazorların gizemli tarihini, insanlık tarihinin izlerini ve geçmişte yaşayan insanların günlük yaşamlarını keşfedip yaşam senaryolarını yazacaklar.

3d Tasarım Atölyesi: Bu atölye 3D Yazıcı atölyemizle beraber bir bütünü oluşturması yanı sıra bu atölyede öğrencilerimiz iki boyutlu dünyadan çıkıp artık 3. boyuta geçiş yapabilecek. Hayallerini artık 3 boyutlu olarak çizebilecekler.

3d Yazıcı Atölyesi: 3D tasarım atölyesi ile beraber bir bütün oluşturan bu atölyede öğrencilerimiz sanal ortamda olan bir ürünün yazıcı ile basarak nasıl üretilebileceğini görecekler. 3D yazıcılar yeni bir endüstri devrimi yarattığı günümüzde bu ürünün hemen hemen her alanda kullanılıyor olması ve öğrencilerimize özel olarak hazırlanan eğitim ortamı ile müfredatımızla bu atölyede hayallerini gerçeğe taşıyıp geleceğe hazırlanacaklar.

Kodlama Atölyesi: Kodlama Atölyesinde öğrenciler onlar için özel olarak tasarlanmış platformlarda algoritmayı öğrenecekler, kendi oyunlarınlarını kodlayıp kendi animasyonlarını yapacaklar. Onlar için özel olarak tasarlanmış robotlarla çalışıp kodla robotlara hareket kazandıracaklar.

Mimarlık Atölyesi: Tasarım hayatımızdaki her alanı kapsayan bir kavramdır. Kullandığımız bilgisayardan yemek yediğimiz kaşığa, içinde yaşadığımız binalardan üzerinden geçtiğimiz köprülere herşey tasarımın birer örneğidir. Mimarlık da evler, sokaklar, okullar, parklar, yollar, köprüler, tüneller gibi kısaca yaşadığımız şehirlerdeki yapıların tamamını tasarlayan bir alandır. Bu atölyede çocuklar mimari tasarımların temel ilkeleri olan estetik, denge, uyum, renk gibi alanları kullanarak kendi tasarımlarını inşa edeceklerdir. Ayrıca atölye yaratıcı düşünme, ekip çalışması, problem çözme ve iletişim gibi becerileri geliştirmeye yardımcı süreçler içermektedir.

Mühendislik Atölyesi: Mühendislik Atölyesi, çocuklar için hazırlanmış özel içeriği ile mühendislik mesleğini tanıtdıktan sonra temel mühendislik becerileri üzerine yoğunlaşılır. Tasarım, Dayanım, kuvvet, üçgen kafes sistemleri, görevlere uygun malzeme kullanımı ve inşa etme süreçleri öğretilerek, uygulamada belirli görevleri yerine getiren yapılar inşa etmeleri istenir. Ayrıca atölye, çocukların ekip çalışması, tasarım, hayal gücü, yaratıcılık, problem çözme gibi becerilerini geliştirmeye yardımcı süreçler içermektedir.

Akıl Oyunları Atölyesi: Çocuklar için “çabuk öğrenme metodu” olan akıl oyunları, bilgi gerektirmeyen, aklı çalıştıran bir eğitim yöntemidir. yaz okulunda çocuklar Akıl yürütme, strateji geliştirme, ipuçlarını kullanma, hızlı düşünme, yaratıcılık ve hayal gücü gibi yeteneklerini kullanarak problemleri çözmenin yanında yeni akıl oyunları öğrenerek kapasitelerini artıracaklardır.

ETKİNLİKLER

Bahçe Kampı: Çocuklar bahçede çadır kurma, doğada yaşama gibi temel eğitimleri eğlenerek öğrenecekler. Ayrıca onlar için seçilmiş doğada bulunan bazı bitkileri yararlarını öğrenip, doğayla uyum, çevre ve temizlik, doğadaki canlılar ve yaşamları temalı oyunlar oynayarak çevre bilinci kazanacaklar. Kamp ateşinin başında şarkılar söyleyip eğlenmeyi de unutmadık.

Su Oyunları: Yazın sıcak günlerinde çocuklar “su” temalı oyun ve yarışlarla hem ıslanacaklar hem de eğlenecekler.Oyunlar, yarışmanın ilkeleri nedir, ekip çalışması, kazanmak ve kaybetmek, strateji geliştirme, vazgeçmeme, disiplin gibi yardımcı süreçler içermektedir.

Ay ve Gezegen Gözlemi: Yıldızlar ne kadar uzak? Evren ne kadar büyük? Samanyolunda kaç yıldız var? Güneş sistemi nasıl çalışır? Kaç gezegen var? Ay’a gitmek ne kadar sürer? Evren keşfedilmeyi bekleyen sınırsız bir hazine. Bu etkinlikte çocuklar evrenin sınırlarını keşfedip yeni gelişmelerden haberdar olacaklar. Ayrıca basit teleskoplarla ay ve gezegen gözlemi yapmaya çalışacaklar.

Yarışma ve Turnuvalar: Yaz Okulu boyunca çocuklarımız yarışma ve turnuvalarla eğlenecekler.

DERS PROGRAMI

To Top